Aktualność

23
listopada 2019

 

Chóry i zespoły z powiatu wejherowskiego mogą zgłaszać się do V. jubileuszowej edycji konkursu chóralnego „Małe Trójmiasto Kaszubskie śpiewa kolędy i pastorałki”. Konkurs organizowany jest przez Rumię, Redę i Wejherowo już od pięciu lat.

 

W tym roku samorządy Małego Trójmiasta Kaszubskiego zaprosiły do konkursu również chóry i zespoły z powiatu wejherowskiego. Konkurs rozgrywany jest w dwóch kategoriach - zespołów dziecięcych i młodzieżowych do lat 16 oraz zespołów dorosłych. Zgłoszenia udziału można przesyłać do 13 grudnia br. Zespoły przygotowują po dwa utwory o tematyce bożonarodzeniowej.

 

- Gorąco zachęcam do skorzystania z zaproszenia wzięcia udziału w konkursie i zaprezentowania swoich dotychczasowych wokalnych doświadczeń na V – Jubileuszowej Edycji Konkursu „Małego Trójmiasta Kaszubskiego” – mówi Arkadiusz Kraszkiewicz, prezes Zarządu Stowarzyszenia Małego Trójmiasta Kaszubskiego.

 

Konkurs jest dwuetapowy. Pierwszy etap odbędzie się w Rumi 17 grudnia. Finał zaplanowany został na 29 grudnia w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie. Na zwycięzców I oraz II etapu czekają atrakcyjne nagrody finansowe. W tym roku, z racji V – jubileuszowej edycji konkursu, nagrody fundują: Wejherowo, Reda, Rumia oraz powiat wejherowski.